דף הבית  |  אודותינו  |  מאמרים  |  צור קשר   
 
ציוד רפואי | מדידנטה
דף הבית > מיטות סיעודיות


מיטות סיעודיות


מיטה סיעודית - מיטות סיעודיות - מדידנטה ציוד רפואיאנשים רבים, בעיקר בקרב אוכלוסיית הקשישים, מגיעים, לצערנו, למצב בו הם זקוקים לטיפול סיעודי. סיטואציה זו אינה פשוטה, הן עבורם והן עבור בני משפחתם, אשר מבקשים להקל עליהם ככל שניתן. בעוד שבעבר מטופלים אלו היו נאלצים להעביר תקופות ארוכות במוסדות רפואיים ובתי חולים, כיום ניתן לרכוש מיטות סיעודיות, מכאניות או חשמליות, גם לשימוש פרטי ביתי. ללא ספק, השהייה של המטופלים בביתם נוחה יותר עבורם, ומקלה עליהם ועל בני משפחתם. הודות לפיתוחים הטכנולוגיים הקיימים כיום, רמת הטיפול הסיעודי אשר ניתן להעניק בבית אינה פחותה מרמת הטיפול במוסד סיעודי.
  
מיטה סיעודית הינה אחד העזרים אשר יכולים לשפר בצורה משמעותית ביותר את איכות החיים של מטופלים סיעודיים אשר אינם עצמאיים ומרותקים למיטה. הודות למאפיינים המיוחדים של מיטות סיעודיות או מיטות בית חולים, כגון יכולת להתכוונן למצבים שונים של ישיבה ושכיבה, השהייה הממושכת בהן לאורך זמן אינה מנוונת את הגוף כמו במיטות רגילות.  

מיטה סיעודית מקלה הן על המטופל והן על האדם המסייע ומטפל בו. אפשרויות הכוונון של מיטות סיעודיות עוזרות למטופל. לדוגמא, הרמת ראש המיטה מאפשרת לאדם אשר מוגבל בפעולות היום יום, להגיע לחפצים שנמצאים לידו, ליהנות מפעולות יומיומיות כגון קריאה, צפייה בטלוויזיה וכדומה ואף לבצע פעולות כגון אכילה במיטה. דגמים מסוימים של מיטות סיעודיות מאפשרות גם הרמה של הגפיים התחתונה על ידי כוונון החלק התחתון של המיטה. מיטות סיעודיות בהן גם אזור הרגליים וגם אזור הגב ניתנים לכוונון, מאפשרות למטופל לשבת בתנוחות שונות על פי הצורך. העובדה שהמטופל לא נמצא כל הזמן במצב מאונך תורמת מאוד להמרצת זרימת הדם בגוף המטופל, ולשיפור הן מצבו הפיזי והן הנפשי.

העובדה שמיטות סיעודיות הן מיטות בעלות גלגלים, מאפשרות ניידות ברחבי החדר, ודגמים מסוימים של מיטות סיעודיות אף מאפשרים ניידות ברחבי הבית, כך שהמטופל אינו מוגבל לחדר אחד בלבד. פונקציה זו מסייעת גם למטפל. לדוגמא, היות והמטופל אינו יכול להגיע למקלחת בכוחות עצמו, במידה וישנה מיטה סיעודית, ניתן לגלגל אותה עד למקלחת, במקום לשאת את המטופל על הידיים או להעבירו מן המיטה לכיסא גלגלים ואז למקלחת ובחזרה. כמו כן, מיטה על גלגלים מאפשרת נגישות גבוהה למטופל מכל צדדי המיטה.

מיטה סיעודית מצוידת במנגנון חשמלי או הידראולי באמצעותו ניתן להגביה או להנמיך אותה. עבור האדם אשר מעניק את הטיפול הסיעודי, עובדה זו מקלה על עבודתו, היות והיא מאפשרת לו גישה נוחה וקלה יותר לאדם הסיעודי וטיפול בטוח יותר באדם המרותק למיטה. לדוגמא, העלאת או הורדת המיטה יכולה להקל עליו להכניס ולהוציא את המטופל מן המיטה בעת הצורך. היכולת לקבוע את גובה המיטה ולשנותו משמעותית גם עבור המטופל, כיוון שככל שגובה המיטה גבוה יותר, אך הרגליים עדיין נתמכות ברצפה, המעבר לעמידה יהיה קל יותר עבורו. עבורו, ועבור המטפל בו, הדבר יכול להקל בצורה משמעותית על המעבר בין המיטה לכסא הגלגלים או לעמידה ושימוש בהליכון.

כיום קיימים סוגים שונים של מיטות סיעודיות, בעלות מידות, פונקציות ואפשרויות כוונון שונות. בעת בחירת מיטה סיעודית יש לבחון שני אלמנטים עיקריים: רמת הבטיחות שהמיטה מציעה עבור האדם הסיעודי ואפשרות המיטה להתכוונן למספר מצבים. ישנה חשיבות רבה לבחירת מיטה סיעודית איכותית וטובה, משום שהיא תהיה גורם בעל השפעה רבה על איכות חיי האדם הסיעודי, כמו גם על נוחות הטיפול בו.

ניתן לחלק את המיטות הסיעודיות לשני סוגים עיקריים: מיטה סיעודית חשמלית ומיטה סיעודית מכאנית (ידנית). מיטה סיעודית חשמלית תהיה לרוב יקרה יותר, אך תספק נוחות רבה יותר הן עבור האדם הסיעודי והן עבור המטפל בו. אמנם גם במיטה סיעודית ידנית מותקנות מנואלות בעזרתן ניתן לכוונן את אזורי הגב ו/או הרגליים, אך מיטה סיעודית חשמלית מאפשרת למטופל לדאוג לעצמו במידה רבה יותר, היות והיא מאפשרת לו לכוונן ולהתאים אותה בקלות רבה יותר לפי הדרוש לו, ללא תלות באדם אחר. מיטה סיעודית חשמלית מופעלת באמצעות שלושה או ארבעה מנועים והיא מתכווננת בעזרת שלט.

חברת מדידנטה משווקת ציוד רפואי וכן ציוד פיזיותרפיה ושיקום ללקוחות פרטיים כמו גם לחברות ולבתי חולים. החברה הינה ספק מוכר ע"י משרד הבטחון, משרד הבריאות, משרד העבודה והרווחה, עיריית ירושלים, קופות חולים, בתי חולים, בתי אבות ומרפאות פרטיות. חברת מדידנטה מציעה מספר דגמי מיטות סיעודיות חשמליות ומיטות סיעודיות מכניות (ידניות). המיטות הינן קלות לתפעול, בעלות אפשרויות כוונן, הגבהה והנמכה, ומאפשרות ניידות מירבית. המיטות אף כוללות מצב נעילה, המשפר את יציבותן. ברכישת מיטה סיעודית מחברת מדידנטה כלולים המיטה הסיעודית עצמה, וכן מזרון ומעקות. בנוסף, מדידנטה מספקת שירותי הובלה והרכבה בבית הלקוח, ללא תוספת תשלום. באתר מדידנטה ניתן לקרוא על דגמי המיטות השונים, ולבצע הזמנה באופן פשוט וקל.

להתרשמות מדגמי מיטות סיעודיות שמציעה חברת מדידנטה, לחצו: מיטה סיעודית.

נשמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולענות על כל שאלה. ליצירת קשר לחצו: ציוד רפואי – מדידנטהמאמר נוסף אשר עשוי לעניין אותך:

מיטות טיפולים - כיצד לבחור מיטת טיפולים
 

 

 
  חדשות    
     
     Digidam בניית אתרים בירושלים     מדידנטה - ציוד רפואי  |   רח' עמק זבולון 17, מודיעין  |  טל': 02-6254820    טלפקס. 074-7058-131    נייד: 052-8981400