דף הבית  |  אודותינו  |  מאמרים  |  צור קשר   
 
ציוד רפואי | מדידנטה
דף הבית > מיטות טיפולים – כיצד לבחור מיטת טיפולים


מיטות טיפולים – כיצד לבחור מיטת טיפולים

מיטות טיפולים - מיטות עיסוי - מדידנטה ציוד רפואי

כיום ישנו מבחר רב של מיטות טיפולים או מיטות עיסוי, היכול לגרום לבלבול, בעיקר למטפל בתחילת דרכו. המגוון הרחב משמעו גם טווח מחירים גדול, וללא ספק לעיתים ההיבט הכלכלי הינו בעל משקל רב. עם זאת, ישנם כמה היבטים לגביהם לא כדאי להתפשר, שכן לעיתים בחירה במיטה זולה, בלתי איכותית ולא יעילה יכולה לפגוע באיכות הטיפול וחווית המטופלים. בנוסף, הבלאי של מיטה בלתי איכותית יהיה מהיר, כך שהמטפל יאלץ לרכוש מיטה נוספת, ולעיתים הוצאה זו היתה מתקזזת מול רכישת מיטה איכותית מלכתחילה.

להלן כמה היבטים שיש לשקול בעת בחירת מיטת טיפולים:

החומר ממנו עשויה המיטה ומשקלה

עבור מטפלים אשר מגיעים לבתי הלקוחות, מומלץ לבחור מיטות טיפולים מתקפלות המיועדות לנשיאה. מיטות אלו הן במשקל הנע בין 10-20 ק"ג. בעוד מיטות עץ מתקפלות מאופיינות ביציבות גבוהה ולכן ישנם פחות רעשים מן המיטה בעת הטיפול, משקלן גדול יותר ממיטות אלומיניום. לכן, מטפלים העוברים ממקום למקום יבחרו בדרך כלל מיטת טיפולים מתקפלת עם רגלי אלומיניום. מנגנון פתיחת המיטה וקיפולה הוא בעל חשיבות רבה גם כן עבור מטפלים העוברים מבית לבית. מיטות טיפולים בעלות מנגנון עם רגליים נשלפות אוטומטית, יקלו עליהם.

מטפלים המקבלים לקוחות בקליניקה שלהם, יעדיפו לרוב מיטות טיפולים נייחות מעץ. מיטות עץ, כאמור כבדות יותר, אך במקרה זה מדובר ביתרון. ככל שהמיטה כבדה ומאסיבית יותר, היא יציבה וחזקה יותר, ולכן שקטה יותר במהלך הטיפול. מיטה מעץ גם תחזיק מעמד זמן רב יותר, ותוכל לשמש המטפל ולקוחותיו לאורך שנים.

אספקט נוסף עליו יש לתת את הדעת הוא מידות המיטה. עבור קליניקה או מכון קוסמטי, ניתן לדעת מראש את מידות החדר בו תוצב המיטה ולרכוש מיטה במידה שתתאים לחדר. מיטה גדולה מידי תקשה על המטפל היות ולא יוותר לו מרחב תנועה גדול. כמו כן, מיטה אשר תתפוס את מירב החלל עלולה לגרום למטופל להרגשת מחנק. עבור מטפל המגיע לבתי המטופלים, גודל המיטה משמעותי, הן מבחינת  משקלה והן מן הבחינה כי איננו יודע מראש את גודל הדירה אליה יגיע. מיטה גדולה עלולה להוות בעיה במקרה של דירה קטנה וצפופה.

נוחות המטופל ונוחות תפעול

בעת בחירת מיטת טיפולים, יש להתייחס לסוגי הטיפולים שהמטפל עתיד לספק ללקוחותיו. לדוגמא, פונקציות שעל המיטה לספק עבור מעסה יכולות להיות שונות מאלו להן תזדקק קוסמטיקאית.

מיטות עיסוי טובות יאפשרו שכיבה נוחה של המטופל, כך שיחווה רגיעה גופנית ונפשית במהלך העיסוי. ריפוד המיטה משפיע מאוד על נוחיות המטופל, ויש לתת עליו את הדעת בעת רכישת מיטת טיפולים. מיטה בעלת חור בראש המיטה (חור נשימה) מאפשרת שכיבה של המטופל כך שכל גופו מונח במאוזן ובמקביל לרצפה, בניגוד לתנוחה בה ראשו מונח על הצד. בנוסף מיטת טיפולים בעלת ריפוד איכותי, תהיה נוחה הן לשכיבה על הבטן והן לשכיבה על הגב.
מיטות טיפולים בעלות אפשרות כיוון של גובה המיטה, ניתנות להתאמה לפי גובה המטפל. מתן טיפולים תוך שימוש במיטה בגובה שאינו מתאים למטפל יכולה לגרום לו לכאבי גב, וחוסר הנוחות שלו ישפיע ללא ספק בסופו של דבר גם על חווית המטופל. רוחב מיטת טיפולים משפיע גם הוא על חווית המטופל, שכן מיטה רחבה יותר תאפשר למטופל להניח את זרועותיו על המיטה ולהרפות את שריריו בנוחות.

דגמים מסוימים של מיטות טיפולים הם בעלי גב מתכוונן, המאפשר תנוחות שונות בטווח שבין שכיבה וישיבה של המטופל. פונקציה זו חשובה עבור מטפלים ברפלקסולוגיה או קוסמטיקאיות. מיטות טיפולים חשמליות כוללות אפשרות הטיה פניאומאטית של חלקי הראש והרגליים, לנוחות המטופל והמטפל. כמו כן, מיטות הניתנות לניוד ולכוונון גובה מקלות גם הן על עבודת המטפל ואיכות הטיפול שמקבל הלקוח. מיטות טיפולים אלו, באופן טבעי, יקרות יותר ממיטות טיפולים לא חשמליות, אך הן כלי עבודה שילווה את המטפל לאורך שנים.

תוספות למיטה

ישנן מיטות עיסוי בעלות משענת ראש (בייגלה) חיצונית. משענת המאפשרת כוונון גודל החור, הזווית והגובה שלה ביחס למיטה תאפשר נוחות גדולה יותר עבור המטופל. מיטות טיפולים בעלות אפשרות לתוספת חיצונית להנחת הראש מאפשרות טיפול באנשים גבוהים מהממוצע.

תוספות נוספות המוצעות עבור חלק מדגמי מיטות טיפולים הן משענות ידיים, החשובות בטיפולי עיסוי מסוימים.

ניקיון ותחזוקת המיטה

רצוי לבחור מיטה עשויה מעור או חומר דמוי עור, כך שיהיה קל לנקותה, ולא יוותרו בה כתמים מחומרי העיסוי או הטיפול. תחזוקה קלה של המיטה תקל על המטפל בכך שתחסוך לו זמן, טרחה ועלויות. כמו כן, מיטה שלא תשמור על מראה אסתטי, תגרום למטופל רתיעה, תפגום בהרגשתו בעת טיפול ועלולה לגרום להפסד לקוחות.


מדידנטה, חברת ציוד רפואי מציעה מגוון דגמי מיטות טיפולים, המתאימות למטפלים בעיסוי, רפלקסולוגים, קוסמטיקאיות ועוד. להתרשמות ממבחר המיטות לחצו מיטות טיפולים.

ליצירת קשר לחצו מדידנטה – ציוד רפואי

 


מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותך:

מיטות טיפולים למכוני יופי וקוסמטיקה

אמבט פראפין
 

 

 
  חדשות    
     
     Digidam בניית אתרים בירושלים     מדידנטה - ציוד רפואי  |   רח' עמק זבולון 17, מודיעין  |  טל': 02-6254820    טלפקס. 074-7058-131    נייד: 052-8981400