דף הבית  |  אודותינו  |  מאמרים  |  צור קשר   
 
ציוד רפואי | מדידנטה
דף הבית > כסאות גלגלים


כסאות גלגלים


כסאות גלגלים - כסא גלגלים - מדידנטה ציוד רפואי

כיום קיימים סוגים רבים של כסאות גלגלים, למבוגרים ולילדים, המיועדים למצבים שונים. ישנם כסאות גלגלים בעלי הנעה ידנית, כסאות גלגלים בעלי מנוע חשמלי, כסאות ידניים אשר מיועד לניוד ע"י מלווה, וכן כסאות גלגלים אשר נועדו להנעה ידנית של יד אחת. כמו כן, קיימים כסאות גלגלים קשיחים, אשר מיועדים לספורט כגון כדור סל או טניס, וכן כסאות גלגלים צרים, אשר נועדו למעבר במקומות צרים או לטיסות.

כסא גלגלים סטנדרטי ידני המיועד להנעה עצמית הינו הכסא הנפוץ ביותר בו נעשה שימוש אם אין צרכים מיוחדים. הכסא ניתן להובלה על ידי המשתמש עצמו או על ידי מלווה. כסא גלגלים סטנדרטי זה, המכונה גם כסא גלגלים גריאטרי, מתאים לאנשים המוגבלים בפלג גופם התחתון, אך יש להם יכולת קוגניטיבית וכן יכולת פיזית בפלג גופם העליון.

כסא גלגלים ידני מונע על ידי המשתמש באמצעות סיבוב חישוקים המורכבים על הגלגלים מצידם החיצוני. כיסא הגלגלים הסטנדרטי מורכב ממסגרת עשויה מתכת חזקה וקלה כגון פלדה, טיטניום או אלומיניום. החומר ממנו עשויה המסגרת משפיע על יציבות ומשקל הכסא, ומחיר כסא הגלגלים ישתנה בהתאם. כיסאות גלגלים המורכבים מאלומיניום יקרים יותר לרוב. בעוד הם ניידים יותר וקלים יותר להובלה, כסאות גלגלים עשויים פלדה, יציבים ובטוחים יותר, אך כבדים כך שקשה יותר להובילם, להעלות במדרגות או לקפל ולאחסן ברכב.

בכסא הגלגלים הסטנדרטי שני גלגלים אחוריים גדולים במיוחד לשם יציבות הכסא, ושני גלגלים קדמיים קטנים יחסית, המאפשרים תמרון נוח וגמיש. בלמים המותקנים בדרך כלל בקדמת כיסאות הגלגלים שומרים על היושבים בזמן נייחות.כמו כן, מותקנים בכסא בו זוג משענות ידיים קבועות או פריקות וידיות דחיפה למלווה, להנעת הכסא גלגלים קדימה ואחורה.

מרבית כסאות הגלגלים, עשויים עם מוטות מוצלבים בצורה אלכסונית עם ציר מרכזי, כך שניתן לקפל את כסא את קיפול הכיסא בצורה פשוטה, על ידי משיכת מושב הכיסא כלפי מעלה. בכיסאות גלגלים משופרים ניתן אף לשלוף את הגלגלים האחוריים הגדולים, באמצעות לחיצה על כפתור. כסא גלגלים קל משקל מאפשר את קיפולו ואחסונו ברכב בקלות. כמו כן, הוא מאפשר ניידות גבוהה בשטח, ולכן מתאים לשימוש בענפי הספורט השונים לנכים.

מטרתם של כסאות גלגלים היא לאפשר למשתמש בהם ניידות וביצוע של פעולות יומיומיות, וכן לשמור על כושר התפקוד של הידיים. בכיסאות גלגלים המובלים על ידי המשתמש בלבד, נעדרות ידיות הדחיפה, כדי לאפשר לו גישה ישירה ונוחה לגלגלים. מכיוון שכסאות גלגלים מיועדים לאנשים שרגליהן אינן מתפקדות, על כסא הגלגלים לספק תמיכה לרגליים על ידי מנח ייעודי ויציב. הרגליות לתמיכת הרגליים משתנות בין הסוגים והדגמים השונים של כסאות גלגלים. רגליות פשוטות מהוות מעין "מדפים" בגובה המתאים עליהם מונחות הרגליים. בדגמים משוכללים יותר, הרגליות נותנות תמיכה גם לשוק וגם לכף רגל בכל זווית אפשרית.

בנוסף, כסא הגלגלים צריך לספק תמיכה ותנוחה יציבה לאורך זמן עבור המשתמש. בכסא גלגלים סטנדרטי, המושב והמשענת עשויים מחומר דמוי עור. חומר זה חזק וגמיש ומאפשר תמיכה ליושב בכסא, נוחות וביטחון. ישנם מושבים עשויים בד, הניתנים לכיבוס. משענתו של כסא גלגלים סטנדרטי, עשויה בד"כ מהחומר של המושב. תפקידה לתמוך בגב, אך גם לאפשר ניוד בפלג הגוף העליון, ולכן היא מותקנת בזוית מסוימת. עבור אנשים שאין באפשרותם לזוז, צריך להתאים את הזוית המדויקת. כך, נמנע לחץ אשר עלול לגרום לפצעי לחץ.

להתרשמות מדגמי כסאות גלגלים שמציעה חברת מדידנטה, לחצו: כסא גלגלים.

נשמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולענות על כל שאלה. ליצירת קשר לחצו: ציוד רפואי – מדידנטהמאמר נוסף אשר עשוי לעניין אותך:

כסאות גלגלים לילדים
 

 

 
  חדשות    
     
     Digidam בניית אתרים בירושלים     מדידנטה - ציוד רפואי  |   רח' עמק זבולון 17, מודיעין  |  טל': 02-6254820    טלפקס. 074-7058-131    נייד: 052-8981400