דף הבית  |  אודותינו  |  מאמרים  |  צור קשר   
 
ציוד רפואי | מדידנטה
דף הבית > ציוד סיעודי וציוד שיקומי – מיטות סיעודיות, כסאות גלגלים ועוד


ציוד סיעודי וציוד שיקומי – מיטות סיעודיות, כסאות גלגלים ועוד 

ציוד סיעודי - ציוד שיקומי

כיום קיימים מוצרי ציוד רפואי רבים אשר יכול לסייע לשיפור איכות החיים של מטופלים, ואף למניעת התדרדרות במצבם, בין אם מדובר על תקופה זמנית של שיקום ופיזיותרפיה או מצב סיעודי בלתי הפיך. ציוד זה משמש קשישים, אנשים בעלי שיתוק פיזי בדרגות שונות ועוד. הטכנולוגיה הקיימת בימינו מאפשרת ייצור אביזרים שונים המקלים על ההתמודדות הן של המטופלים בחיי היומיום והן של המטפלים. מוצרים ואביזרים אלו זמינים כיום וניתנים לרכישה הן על ידי אנשי מקצוע בתחום הרפואה, השיקום והסיעוד וכן על ידי אנשים פרטיים, לרוב בני משפחה המטפלים בקרוביהם הזקוקים לעזרה. הודות לכך, אנשים הזקוקים לסיוע, יכולים לעיתים לקבל את הטיפול הדרוש להם בביתם, ואינם נזקקים בהכרח לשהות במוסד רפואי.

מיטות סיעודיות
מיטות סיעודיות הינן מיטות הניתנות לכוונון לפי הצורך. שינוי גובה המיטה מקל עלייה על המיטה וירידה ממנה וכן מסייע להעניק טיפול איכותי באופן נוח עבור המטפל. כוונון משענת הגב מאפשר שינוי מצבים לשם נוחות המטופל ומעבר ממצב שכיבה למצב ישיבה. מיטות סיעודיות מאפשרות גם כוונון החלק התחתון של הרגליים באופן עצמאי מהחלק האמצעי של המיטה ומאזור משענת הגב. התכונות הייחודיות של מיטות סיעודיות מאפשרות שינוי התנוחה של המטופל על המיטה ובכך לאפשר פעולות שונות כגון שינה, האכלה, טיפולים פיזיותרפיים ועוד. בנוסף, שינויים בתנוחות המטופל מסייעות למנוע היווצרות פצעי לחץ. כמו כן, מיטות אלו מקלות על המטפל להניע את האדם המשותק מצד לצד או להרים אותו בכדי להביאו למצב עמידה או להעבירו לכסא גלגלים מבלי לשאת אותו על הידיים. כיום קיימים דגמים שונים של מיטות סיעודיות כאשר ניתן לחלקם לשני סוגים עיקריים: מיטות סיעודיות ידניות ומיטות סיעודיות חשמליות. מיטות סיעודיות חשמליות מאפשרות הפעלת פונקציות רבות במיטה בלחיצת כפתור ומחירן באופן טבעי גבוה יותר.

כסאות גלגלים
כסאות גלגלים מאפשרים למשתמש בהם להיות נייד ולבצע פעולות יומיומיות. כסא גלגלים צריך לספק תמיכה ויציבות על היושב בו, אך גם חופש תנועה עבור פלג הגוף העליון שלו. על המושב והמשענת להיות בזווית שתמנע היווצרות פצעי לחץ. כסאות גלגלים הינם בעלי רגליות, מנח ייעודי לרגליים, המספק להן תמיכה. קיימים בימינו סוגים רבים של כסאות גלגלים: כסאות גלגלים בעלי הנעה ידנית, כסאות גלגלים חשמליים, כסאות המיועדים להובלה על ידי מלווה, כסאות גלגלים צרים, כסאות גלגלים לילדים, ועוד. דגמים שונים מציעים תכונות ופונקציות שונות כגון כסא גלגלים קל, כסא גלגלים מתקפל, כסא גלגלים ריקליינר ועוד. מגוון הדגמים של כסאות גלגלים מאפשר בחירת של כסא אשר יענה באופן מיטבי לצרכיו של המטופל.

הליכונים, רולטורים, מקלות הליכה וקביים
אמצעים אלה מאפשרים למטופלים לנוע במרחב באופן עצמאי עד כמה שניתן במצבם, ומגנים עליהם מפני נפילה. מוצרים אלו תומכים באדם בשעת ההליכה ומעניקים לו תחושת יציבות. השימוש בכלי עזר כגון הליכון, מקל הליכה או קביים, מאפשר לאדם לנהל חיים פעילים בביתו ומחוץ לו.

מכשור פיזיותרפי
ציוד פיזיותרפיה מטרתו להביא לשיפור ביכולות התפקודיות של המטופל ולהביאו לתפקוד מיטבי. מכשור פיזיותרפי משמש, בין היתר, לטיפול ושיקום אורתופדי, לטיפול בפגיעות ספורט, כאבי שרירים, שיקום לאחר אירוע מוחי וכיוצא בזה. ישנו מגוון רחב של ציוד פיזיותרפיה, אשר מאפשר שימוש בטכניקות ידניות או טכנולוגיות מתקדמות לתרגול סיבולת וכוח של קבוצות שרירים, מערכת הלב והריאות, טיפול בכאבים וכו'. בין המוצרים הנכללים במכשור פיזיותרפי ישנם מתקן מתיחת צוואר, מתקן מתיחת ידיים, חד אופן מכאני או חשמלי, מכשירים לשיכוך כאבים ועוד.

אמצעי עזר ובטיחות
קיימים מוצרי עזר רבים שמטרתם להקל על אנשים הסובלים ממוגבלויות שונות על ידי מתן פתרונות לקשיים שהם מתמודדים איתם כגון הליכה, שכיבה, ישיבה, קימה לעמידה וכו'. באמצעות מוצרים אלו אנשים הסובלים מתפקוד לקוי יכולים להמשיך את חייהם באופן עצמאי, קל ונוח יותר.

  • מנופי הרמה וערסלים - מנוף הרמה אשר מסוגל להרים אדם ולמקמו בבטחה במיטתו, בכסא הגלגלים או בכל מקום אחר. כמו בכל סוגי מוצרים ואביזרים, קיימים דגמים שונים, כגון מנוף חשמלי או מנוף הידראולי. דגמי מנופים אלו מסוגלים לעמוד בעומס של 150 ק"ג ואף 180 ק"ג.
  • כורסא סיעודית –  כורסא סיעודית, הנקראת לעיתים כורסא גריאטרית, מיועדת לאנשים המתקשים להתרומם בכוחות עצמם מספת ישיבה. כמו כן, ניתן להוריד את משענת הכורסא למצב מאוזן כניתן לשכב עליה כמו על מיטה.
  • מעקות וידיות סעד – ישנם מעקות המיועדים להתקנה על מיטות סיעודיות, ומונעות נפילה מהן. בנוסף, ישנן מעקות וידיות המיועדות להתקנה על הקיר. לרוב, הן משמשות ידיות אחיזה ומותקנות בחדרי השירותים והמקלחת.
  • אביזרים נגד פצעי לחץ – בין אביזרים אלו ניתן למנות כרית למניעת פצעי לחץ, כגון כרית תמיכה מסיליקון או כרית תמיכה מויסקו ג'ל, כרית תמיכה והגבהה, מזרון ביצים, מזרון אוויר, כרית מגן לעקב, מגביה רגל ועוד.
  • אביזרים לאמבטיה – אביזרים המיועדים לחדר האמבטיה או למקלחת, דוגמת כסא רחצה וכסא שירותים, הגבהה לאסלה, מושב לאמבט, כסא מקלחת מתקפל, מסגרת עזר לשירותים וכו'.
  • ציוד רפואי חד-פעמי - במוצרים של ציוד סיעודי או שיקומי ניתן לכלול גם ציוד רפואי חד-פעמי מתכלה כגון מוצרי ספיגה - חיתולים למבוגרים וכן סדינים חד-פעמיים - ואמצעי היגיינה נלווים, ציוד להזנה , ציוד לאיסוף שתן ועוד.

לסיכום, כיום ישנם מגוון מוצרים של ציוד שיקומי או ציוד סיעודי אשר יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות החיים של אנשים הסובלים מליקויים בתפקוד המוטורי, לספק להם עצמאות רבה יותר, ובמידה והם זקוקים לעזרה, להבטיח כי יקבלו את הטיפול והסיוע הדרושים להם. חברת מדידנטה משווקת ומוכרת ציוד רפואי, ובכלל זאת ציוד סיעודי, ציוד שיקומי, ציוד לפיזיותרפיה ועוד. באתר החברה ניתן להתרשם ממבחר רב מוצרים ומכשירים. כמו כן, האתר מאובטח, וניתן לרכוש מוצרים ישירות דרכו.

לפרטים נוספים, לחצו מדידנטה - ציוד רפואי


מאמרים נוספים אשר עשויים לעניין אותך:


מיטות סיעודיות

כסאות גלגלים

כסאות גלגלים לילדים

אמבט פראפין
 


 

 
  חדשות    
     
     Digidam בניית אתרים בירושלים     מדידנטה - ציוד רפואי  |   רח' עמק זבולון 17, מודיעין  |  טל': 02-6254820    טלפקס. 074-7058-131    נייד: 052-8981400